Je možné chytit od hlodavců nějaké nemoci?

Diskuze a rady ohledně chovu hlodavců - křečci, morčata, králíci, činčily a další
Pravidla fóra
Diskuze a rady ohledně chovu hlodavců - křečci, morčata, králíci, činčily a další

Je možné chytit od hlodavců nějaké nemoci?

Nový příspěvekod admin » 30 dub 2013, 12:58

Ahoj, nevíte jestli je možné od hlodavců jako jsou křečci, morčata, krysy apod. chytit nějakou nemoc? jak se proti tomu bránit?
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59

Re: Je možné chytit od hlodavců nějaké nemoci?

Nový příspěvekod Alík 1 » 14 kvě 2013, 16:56

Měla jsem křečky, morčata, potkany, myši a nechytla jsem od nich nic. Pokud jsou chována doma, neměli by nemocemi trpět, pokud mají zdravou stravu a vše, co potřebují pro svůj život a zdravý vývoj. Můj potkan dokonce jedl z talíře s polévkou tak, že z ní vybíral nudle a pak je chroupal na mém rameni.Mluvím samo sebou o laboratorním potkanu zakoupeném ve zverimexu a ne o takovém, který žije někde v kanále a já jej odtud odchytla.
Alík 1
Host
 

Re: Je možné chytit od hlodavců nějaké nemoci?

Nový příspěvekod Jerryna » 18 kvě 2013, 09:30

jen pro upřesnění: od krys toho chytíš opravdu hodně, ale ne od domácí! A lidé si hodně pletou potkana s krysou! Krysa u nás skoro už nežije a je býložravá, naopak potkan je všežravec - zežere opravdu, na co příjde a od něj se dá chytit spousta nemocí tak jako u každého divokého zvířete. Nezapomínejme, že i domácí kočka je velmi nebezpečná na toxoplazmózu hlavně pro těhotné ženy.
Hlodavci zakoupené v prodejně chovatelské nebo přímo u chovatele, kde se můžete podívat v jakém prostředí žijí, tak nechytnete nic.
Jerryna
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2013, 09:18


Zpět na Hlodavci

cron