venkovni filtr Eheim classic 250

Diskuze a rady ohledně akvarijního příslušenství - kameny, kořeny, akvarijní filtry, topítka, krmítka a samotná akvária

venkovni filtr Eheim classic 250

Nový příspěvekod 8kacena8 » 22 led 2014, 01:40

Hojky,
poridil jsem si do noveho akvaria ( 200L ) konecne poradny filtr a to venkovni - Eheim classic 250 a jsem s nim spokojen! :D Chtel bych se ale zeptat ... V akvariu mam 3D pozadi na zadni stene. Tedy saci kos musi byb pred pozadim v akvariu a to uz kazi raz,ktery jsem nechtel nicim narusovat. :shock: ( Samo ze u filtru vnitrnich to byl vzdy o dost vetsi zasah! :cry: ) Vytlacnou trubici s otvory pro proudeni vody jsem dal ale uz za pozadi,ma to vliv na spravnou funkci cisteni??? :roll: A je treba u takovehoto vykonneho filtru 440l/hod. dat do akvarka jeste i vzduchovani??? :roll: Coz bych ale nerad ... V akvariu mam Cichavce,Skalary,Pancernicky,Neonky a Tercovce
Diky vam za vase odpovedi ... :geek:
8kacena8
Nový člen <º))))><
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2014, 01:28

Re: venkovni filtr Eheim classic 250

Nový příspěvekod pepa » 02 črc 2014, 11:15

Ahoj.
Se vzduchováním mám takovou zkušenost, že je třeba najít nějaký ideální poměr mezi počtem ryb a rostlin. Rostliny přes den produkují kyslík a spotřebovávají kysličník uhličitý, v noci je to naopak. Moje ryby lapaly po vduchu, tak jsem pořídil vzduchování. To se po dvou letech porouchalo, mezi tím se rozrostly kytky a vše fungovalo dobře. za čas se zase kytky namnožily tak že se situace opakovala. Nyní už jen udržuju kytky v ideálním poměru a je to.


Jinak co se týče filtru také toužím po EHEIM venkovním filtru. Máš nějakou novou zkušenost? Trochu se obávám, aby mi někde za skříní nevypadla hadice a celé akvárko neskončilo v obýváku na zemi.
pepa
Host
 

Re: venkovni filtr Eheim classic 250

Nový příspěvekod admin » 26 čer 2016, 13:51

8kacena8 píše:je treba u takovehoto vykonneho filtru 440l/hod. dat do akvarka jeste i vzduchovani???

Chtělo by to fotku, pokud je tam dost živých rostlin a třeba se čeří i hladina, tak bych nemyslel že je potřeba dodávat více kyslíku.
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59


Zpět na Akvarijní technika a vybavení

cron