Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Pěstování a péče o akvarijní rostliny, Jak se zbavit řas - diskuze, otázky a odpovědi

Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod Petra » 29 led 2012, 09:53

Ahoj. Mám 150 litrové akvárium. V době založení (před rokem) jsem si koupila spoustu rostlin, ale většina z nich moc dlouho nevydržela. :( Akvárium vypadalo v té době krásně. Postupně začaly žloutnout listy a uhnívat kořínky. Mám tam 20 ryb. Poraďte mi prosím nějaké nenáročné akvarijní rostliny, které budou prosperovat a nějakou dobu vydrží. Umělé nepřipadají v úvahu. Děkuji. Petra.
Uživatelský avatar
Petra
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 led 2012, 09:34
Bydliště: Krumlov

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod admin » 29 led 2012, 13:21

Ono to záleží na víc faktorech. Aby rostliny dobře prosperovaly, je potřeba především vyvážit prostředí. Takový zdravý základ pro rostliny je dostatečná vrstva a správná zrnitost substrátu (něco o tom už je i tady: viewtopic.php?f=2&t=7), kvalitní osvětlení (je možné koupit i speciální zářivky se světlem pro lepší růst rostlin), přiměřený počet ryb (uvedených 20 kusů na 150 litrů je ok, pokud to nejsou 20 cm ryby :) ), kvalitní filtrace a pravidelná výměna vody (zhruba každých 14 dní 1/4). Potom už je možné vybrat si rostliny podle štítků, které u nich bývají připevněny (jsou tam uvedeny nároky na světlo, teplotu apod.) a podmínek v akváriu. Za sebe můžu doporučuit třeba zakrutichy (valissneria), šípatkovce (echinodorus), měchýřky (vesicularia) nebo anubiasy.
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod Petra » 30 led 2012, 21:53

Děkuji za informace. Je pravda, že výměnu vody jsem dost zanedbávala. Ještě bych se chtěla zeptat, jak ovlivňuje zrnitost substrátu růst rostlin? Díky za tipy na konkrétní druhy. Zkusím je sehnat u nás v akvaristice. :)
Uživatelský avatar
Petra
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 led 2012, 09:34
Bydliště: Krumlov

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod admin » 31 led 2012, 08:34

Pokud je substrát moc jemný, tak rostliny špatně zakořeňují. A naopak, když je hodně hrubý, můžou mezi něj padat zbytky potravy a další nečistoty (kazí to vodu, což má vliv na celé akvárium). Ideální zrnitost je kolem těch 3 mm.
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod Petra » 15 úno 2012, 08:08

Díky. Dnes se chystám do zverimexu tak se tam poohlédnu po nějkých rostlinách. Snad tam něco vhodného vyberu.
Uživatelský avatar
Petra
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 led 2012, 09:34
Bydliště: Krumlov

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod Fojtik » 28 úno 2012, 16:34

Tak jak to dopadlo? Podařilo se něco sehnat?
Uživatelský avatar
Fojtik
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2012, 11:56

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod Petra » 02 bře 2012, 13:47

Jo jo, mám nové valisnerie a prodavač mi ještě doporučil jávský mech tak jsem vzala i ten. Vypadá to teď o mnoho lépe. Snad to nějakou dobu vydrží. :)
Uživatelský avatar
Petra
Akvarista <º))))><
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 led 2012, 09:34
Bydliště: Krumlov

Re: Poraďte nenáročné akvarijní rostliny

Nový příspěvekod admin » 06 čer 2012, 21:29

Já tam mám anubias, to je ta plazivá rostlinka s tuhými listy - je skoro nezničitelná různými řasami a sumečky. Pak také moc krásně vypadá hnědovka křídlatá (taová jakoby kapradina) ta je taky velmi odolná do akvárka.

Hnědovka, Anubias dole, Rasbory
hnedovka_kridlata_anubias_rasbory.png
Hnědovka křídlatá (Microsorium Pteropus), Anubias Barteri Nana, Rasbora klínoskvrnná
hnedovka_kridlata_anubias_rasbory.png (935.76 KiB) Zobrazeno 42351 krát
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59


Zpět na Akvarijní rostliny

cron