Čištění filtru - zapeklitá situace

Diskuze o akvarijních rybkách, chov akvarijních ryb, péče o akvarijní rybičky a jejich rozmnožování

Čištění filtru - zapeklitá situace

Nový příspěvekod Norin » 19 dub 2016, 14:48

Zdravým všechny akvaristy,
jsem čerstvý, začínající chovatel rybiček a narazil jsem na problém. Na spoustě internetových stránkách o akvaristice se dočtete mnoho věcí o údržbě akvária. Konkrétně o filtru se uvádí, že by se neměl, za žádnou cenu, čistit současně s výměnou vody případně při odkalování dna. Zároveň by se měl filtr čistit v akvarijní vodě a nikoli ve vodě chlorované. Vidíte, jak si to protiřečí? Abych filtr mohl umýt v akvarijní vodě, musím tu vodu nejprve z akvária odčerpat, ale v té chvíli už se dopouštím výměny vody v akváriu, protože vodu, kterou jsem odčerpal na vymytí filtru, musím zpět do akvária opět načerpat, jinak by ji bylo v akváriu málo. Jenže tyto dva úkony, čištění filtru a výměna vody, se nesmějí, jak jsem už psal, dělat ve stejnou dobu. Poraďte, jak z tohoto zapeklitého labyrintu vyváznu.

Děkuji.
Norin
Nový člen <º))))><
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 dub 2016, 14:39

Re: Čištění filtru - zapeklitá situace

Nový příspěvekod Návštěvník » 03 srp 2017, 19:39

Ten necelý litr vody, který Ti k vymačkání filtru stačí Ti parametry vody nezmění. Já po mačkání filtru používám sera nitrivec.
Návštěvník
Host
 

Re: Čištění filtru - zapeklitá situace

Nový příspěvekod Ivos » 30 lis 2017, 13:57

A proč se nesmí měnit voda v akvárku současně s čištěním filtru?
Dělám to tak léta a nic se ještě nestalo.

Ivoš.
Ivos
Host
 


Zpět na Akvarijní ryby a živočichové

cron