Akvárium koupit hotové nebo sestavit?

Souhrn článků nejen o akvaristice - hodnocení a diskuze

Akvárium koupit hotové nebo sestavit?

Nový příspěvekod admin » 13 dub 2012, 12:40

Je lepší si akvárium sestavit, či zakoupit již hotový komplet?

Mnoho lidí se před samotnou koupí akvária rozhoduje, zda koupit již sestavený komplet, do kterého již budou muset nakupovat jen rostliny, rybičky a dekorace, nebo si akvárium od základů sestavit. Pokud řešíte stejné dilema, pak je pro vás tento článek jako dělaný!

Osobně bych rozdělil celou tuto problematiku do dvou kategorií, a to:

Chci si akvaristiku vyzkoušet, a pokud mi půjde, pak budu pokračovat v rozšiřování zázemí
Chci od začátku brát akvaristiku vážně a nebojím se investovat nějaké ty peníze

Při první variantě můžete s klidem zakoupit nějaký ten set, do kterého později nakoupíte jen rybičky, dekorace a budete vesele chovat nejrůznější druhy rybek, které nejsou náročné na životní prostředí a vydrží kde co. Možná později budete kupovat nové vzduchování, čili akvarijní filtr, protože vám ten přidaný v setu nebude vyhovovat, ale to už není taková investice.

Jestliže chcete brát akvaristiku hned od počátku vážně a chcete se zaměřit již na chov určitého druhu rybek, pak doporučuji si akvárium sestavit dle vlastních potřeb. Můžete si vybrat nejrůznější filtry, které mají vícekomorové filtrování, například pomocí kuličkového substrátu, nebo teploměry, které nejenom že automaticky vyhřívají, ale také vás permanentně informují o tom, jaká je kvalita vody, v jaké hloubce máte kolik stupňů, apod. Dokonce u některých velice dobrých funguje ohřev vody opravdu rychle a tím samozřejmě šetříte elektřinu a vaše prostředky.
Obecně dělá problém jen akvarijní filtr. Do setů se dávají mnohdy zcela nevyhovující, které údajně mají zvládat odfiltrovat vaše akvárium, ale z mé zkušenosti musím říci, že opak je pravdou. Já jsem měl ve svém 54 l akváriu jen chvilku originální akvarijní filtr, který byl dodáván v setu a později jsem ho vyměnil za Eheim.

Rozhodnutí vždy padá na vás, ale pokud se budete řídit dle mých rad, pak rozhodně neprohloupíte!

Autor: Jan Kříž
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59

Zpět na Články

cron