Jaké rybky bojují proti řasám?

Souhrn článků nejen o akvaristice - hodnocení a diskuze

Jaké rybky bojují proti řasám?

Nový příspěvekod admin » 02 led 2022, 17:55

Řasy jsou noční můrou každého vlastníka akvária. V tomto článku se proto dozvíte, jaké rybky bojují proti řasám, abyste již nemuseli mít noční můru z toho, že vaše akvárium zaroste hnusně zelenými řasami, které skoro vše “zničí“.

Velmi dobrými bojovníky proti řasám jsou Gudea motýlková, která je sice trochu nenápadná, ovšem dokáže kvalitně a dlouhodobě bojovat proti všem řasám, které se ve vašem akváriu mohou vyskytnout. Dalšími a velmi známými bojovníky proti řasám jsou všechny druhy Krunýrovců. Jsou to velmi mírumilovné a účinné zbraně proti řasám, které opravdu v akváriu nepřekážejí a jsou velmi nenápadní. To z nich dělá nejoblíbenější bojovníky proti řasám a není tedy divu, že je lidé doslova milují.

Ameca splendens (Ameka motýlková) je překrásná rybka, která ovšem potřebuje nádrž minimálně 150l. Účinně bojuje proti řasám, ovšem jen v tom případě, že v akváriu jsou. Pokud ne, pak potřebuje hodně živých květin, aby se dokázala uživit, ovšem ne proto, aby okusovala samotné rostliny, ale povlak, který se na nich tvoří. Jedná se o živorodku, která sice není barevná, ale je poměrně pěkná.
Velmi pohledný a dokonalý bojovník proti řasám je Parmička černopruhá, která celý den objíždí kompletně celé akvárium a pojídá řasy nejenom z rostlin, ale také z kamenů a kořenů. Její největší výhodou je fakt, že odstraňuje kompletně všechny druhy řas, na které dosáhne, takže nepotřebuje další kolegy, kteří odstraňují takové druhy řas, které ona ne. Někdy se jim říká Parmička siamská a naleznete ji v každém větším zverimexu za příznivé ceny.

Naleznete samozřejmě i další druhy rybek, či plžů, kteří s řasami bojují, ale já jsem zmínil jen ty rybky, které mám odzkoušené, tedy vím, co dokážou.

Existují také přípravky proti řasám, ale ze svých zkušeností s tabletami mohu říci, že tyto přípravky nejsou účinné a lepší je řasy likvidovat přírodní cestou v podobě rybiček.
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59

Zpět na Články

cron