Nové akvárko

Založení a provoz sladkovodního akvária, rostliny, chov ryb a živočichů.

Nové akvárko

Nový příspěvekod Zlatka » 09 zář 2015, 00:29

Dobrý den,
Chtěla bych se s Vámi poradit. Chtěla bych příteli pořídit akvárko pořád o něm básní a já bych ho chtěla překvapit. Akvárium v setu se stolkem a světlem už mám koupené. Akvárko je 54l velké a nyní bych chtěla koupit ostatní vybavení, ale nevím zda-li to mám všechno. U rodičů jsme sice akvárium měli, ale tam se o to více méne staral taťka.
Takže v seznamu mám: teploměr(nevím zda je lepší digitální co se přilepí na stěnu nebo klasický) a topítko(asi tetra ht 50w), molitanový filtr(zn. Aqua exotic) a kompresor (tetratec aps 100), písek, nějakou tapetu na zadní sklo, síťku na ryby, škrabku na čištění stěn a odkalovač a pak ještě nějakou dekoraci, rybky a rostlinky. Je to vše?
Vím, že by se měla voda nechat tak týden ustát až napustím akvárko, ale nevím zda po tom týdnu mám nasázet nejdřív rostlinky, nebo dát první rybičky v knihách jsem se to nedočetla. Nechci, aby mi rybky po pár týdnech začaly umírat.
Děkuji předem za všechny rady a názory.
Zlatka
Host
 

Re: Nové akvárko

Nový příspěvekod admin » 09 zář 2015, 11:20

Ahoj, píšeš, že máš:

topítko
kompresor a molitan. filtr

písek
dekorace do akva.
tapeta

teploměr
síťka na ryby
škrabka na sklo
odkalovač

rostliny
ryby

napadají mě akorát tyto potřeby navíc:

- čistý kbelík pro výměnu vody (je ideální když se nepoužívá kbelík, který se používá na úklid domácnosti)
- hadičky/hadice pro přečerpávání vody, tu hadici již možná má odkalovač, takže to nebude potřeba
- krmění pro ryby

PS: ale i když bys neměla vše, tak třeba to příteli udělá radost, když bude moci sám dokoupit další potřeby

Ohledně napouštění akvária, tam je potřeba aby vyprchal chlor z vody než se tam dají rostliny, podle mě to nastane během maximálně 24 hodin. Zasadit/vložit tam tedy rostliny po těch 24 hodinách až pár dnech a ryby bych tam dal třeba po 3 dnech, ale asi by se moc nestalo kdybyste je tam dala hned s rostlinami.

První dny jsou ošemetné v tom, že rostliny ještě asi příliš nedokáží vodu čistit a pokud první dny, týden, krmíte ryby, a neměníte část vody (třeba 1 šestina objemu), může být problém s nahromaděním odpadních látek ryb a zbytků jídla, kažení vody, růst řas. Ryby bych tedy do začátku krmil jen velmi málo, tolik co hned snědí.
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 103
Registrován: 07 led 2012, 14:59


Zpět na Sladkovodní akvaristika

cron